włosy

Zima nie jest łaskawą porą roku dla naszych włosów. Kosmyki elektryzują się od czapki a ogrzane powietrze mocno wysusza skórę głowy a w efekcie całe włosy. Na pewno niejedna z Was zaobserwowała również wzmożone wypadanie włosów. Jak w okresie zimowym pielęgnować włosy, aby były zdrowe, nawilżone i gładkie? O pomoc poprosiłyśmy dziewczyny z salonu fryzjerskiego Kamila (sprawdź koniecznie!).

  1. Czapka

Niedoceniana i nielubiana przez kobiety jest koniecznością w okresie zimowym. Choć po jej zdjęciu fryzura nie jest już tak idealna jak przed wyjściem z domu, warto nosić ją, aby zapobiegać osłabieniu cebulek – co w efekcie skutkuje wypadaniem włosów. Najlepiej sprawdzą się czapki wełniane bądź uszyte z delikatnych materiałów niesyntetycznych. Te materiały pozwolą skórze głowy oddychać.

  1. Suszenie

Zimą wszędzie towarzyszy nam suche, nagrzane powietrze – w pracy, w domu, w samochodzie czy autobusie. Aby nie narażać włosów na dodatkowe przesuszenie, najlepiej zrezygnować z suszarki w zimie i pozwolić włosom wyschnąć naturalnie. Jeżeli nie masz na to czasu – susz je zimnym powietrzem. O ile nie suszysz włosów rano – susz je suszarka tylko do 80% i pozwól im wyschnąć do końca samodzielnie.

  1. Odżywianie

Najlepiej zrobisz, jak najczęściej jak to tylko możliwe będziesz olejować swoje włosy. Nie zaszkodzisz im w ten sposób! Wybierz oleje o bogatej strukturze, natomiast bez gliceryny w składzie. Doraźnie stosuj odżywkę w sprayu, a po każdym umyciu stosuj regularna odżywkę do spłukiwania.

  1. Zapobieganie elektryzowaniu się włosów

Jeżeli masz długie włosy, na ich długość nakładaj olejki i zaplataj w warkocz. Do czesania używaj szczotek z naturalnym włosiem i przede wszystkim – pamiętaj o wszystkich powyższych punktach! Dzięki temu Twoje włosy utrzymają się w zdrowej kondycji i przetrwają trudne, zimowe warunki.