Podejrzewam, że niewiele z nas w okresie letnim myśli o tym co założymy na siebie kiedy temperatura spadnie. Jednak ludzie ze świata mody, a zwłaszcza projektanci już teraz pracują i tworzą dla nas trendy na jesień i zimę 2015/2016. W tym artykule przedstawimy co już niedługo warto będzie kupić, by wyglądać modnie i zgodnie z najnowszymi trendami. Przede wszystkim królować będzie wyrazisty look.

Skóra – najlepiej lakierowana, w żywym odcieniu. Dominować będzie głównie jako okrycie wierzchnie, ale dla mniej odważnych wybór będzie także w spódniczkach, kozakach a nawet bluzkach. Na topie utrzymują się także bardzo popularne w zeszłym sezonie futra. Tutaj najlepszym kolorem będzie biel i jak największy rozmiar. Ma być ekstrawagancko i oversize. I pamiętajmy – kupujmy tylko sztuczne futra i skóry.
Powrót do klasyki – czyli biel i czerń. Będzie ponadczasowo, ale nie nudno, bowiem projektanci proponują mnóstwo wzorów właśnie w tych dwóch kolorach. Kropki, paski, szachownica czy nawet zebra – ograniczyć nas może tylko wyobraźnia twórców.

Kolejnym stylem mocno dominującym na pokazach mody jest gotyk i punk. Skórzane sukienki, ćwieki, ciemne i mocne tkaniny – czemu nie? Nie zapomnijcie przy takiej stylizacji uzupełnić swój look mocniejszym makijażem.

Wielki come back – vintage, retro, boho i hippie. Tak, drogie Panie. Zacznijmy przeglądać szafy naszych babć, bowiem te style ponownie wpiszą się w najnowsze trendy.

U Oscara De La Renta i DOLCE&GABBANA stylizacje pełne przepychu i bogactwo zdobień zdominowały modny od kilku sezonów minimalizm.

”Total look” czyli wszystko w tym samym kolorze. Tutaj warto postawić na wyrazisty kolor, szczególnie modna będzie krwista czerwień i szmaragd. Z drugiej strony dla osób lubiących wzory i różne faktury projektanci proponują dosyć trudny styl jakim jest patchwork.
Jesteśmy ciekawe jaki trend najbardziej przypadł wam do gustu.